تبلیغات
حامیان فجر و انقلاب،منتظران فرج آفتاب
حامیان فجر و انقلاب،منتظران فرج آفتاب

لئون پانه تا، وزیر دفاع آمریکا اعلام کرد که فعالیت‌های مخفیانه هواپیماهای جاسوسی بدون سرنشین آمریکا بر فراز ایران ادامه خواهد داشت.

همزمان سردار سرتیپ پاسدار محمد حجازی، معاون ستادكل نیروهای مسلح در واكنش به تجاوز پهپاد جاسوسی آمریكا به حریم هوایی كشورمان گفت: آمریكایی‌ها باید بدانند كه ملت ایران و مسوولان نظام اسلامی پاسخ این اقدام تجاوزكارانه را برای خود محفوظ می‌دانند.

سردار حجازی در گفت‌وگو با «ایرنا» درباره درخواست رییس‌جمهور آمریكا برای بازگرداندن این پهپاد جاسوسی گفت: امروز ما شاهد هستیم كه با وجود این تجاوز آشكار و نقض قوانین بین‌المللی، مقامات آمریكایی از جمله رییس‌جمهور این كشور با پررویی و جسارت چنین مسائلی را مطرح می‌كنند.

وی همچنین در پاسخ به این سوال كه چرا دولت آمریكا پس از گذشت چندین روز از در اختیار گرفتن پهپاد جاسوسی این درخواست را مطرح كرده است، تصریح كرد: آمریكایی‌ها فكر می‌كنند كه می‌توانند چنین فضاحت آشكاری را به نوعی پرده پوشی و مخفی كنند.

معاون ستادكل نیروهای مسلح افزود: پس از به نمایش گذاشته شدن پهپاد جاسوسی آمریكا، مقامات این كشور متوجه شدند كه این فضاحت قابل پرده‌پوشی نیست و مجبور به اعتراف شدند.

سردار حجازی همچنین تاكید كرد: در اختیار گرفتن پهپاد جاسوسی آمریكا توسط نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران توانایی و اقتدار كشور را در مقابله با تجاوزات مشخص كرد.

این اقدام نیروهای مسلح كشورمان همچنین نقاط ضعف و ناتوانی آمریكا را برملا كرد.

آمریکا: جاسوسی هوایی در ایران را ادامه می‌دهیم

در همین حال، لئون پانه تا، وزیر دفاع آمریکا اعلام کرد که به رغم به غنیمت گرفته شدن یکی از فوق پیشرفته ترین هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا توسط ایران فعالیت مخفیانه این نوع هواپیماها بر فراز ایران ادامه خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری فارس، وزیر دفاع آمریکا در مصاحبه اختصاصی با شبکه خبری فاکس‌نیوز اعلام کرد : با وجود از دست دادن یکی از پهپادهای با ارزش و پیچیده آمریکا در خاک ایران، فعالیت مخفیانه هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا بر فراز مرزهای افغانستان و ایران ادامه خواهد داشت.

وزیر دفاع آمریکا بدون اظهارنظر مستقیم درباره نوع فعالیت پهپاد «آر کیو 170» در ایران ادامه داد: ارتش آمریکا هیچ برنامه‌ای برای متوقف کردن عملیات‌های هواپیماهای بدون سرنشین خود در خارج از مرزهای غربی افغانستان ندارد.

پانه تا در توضیح اینکه این هواپیمای فوق مدرن بدون سرنشین آمریکایی به وسیله حمله سایبری ایران به دست مقامات ایران افتاده است یا با استفاده از وسیله فوق پیشرفته پارازیت افکن گفت: در رابطه با این موضوع تمام این حدس و گمان‌ها را می‌توان داشت. آنچه واضح است این است که در شرایط فعلی هیچ حدس و گمانی را نمی‌توان منتفی یا قطعی دانست.

اختلاف در آمریکا بر سر RQ170

دیك چنی از چهره های محافظه كار آمریكایی و معاون جورج بوش رییس جمهوری پیشین آمریكا در اظهار نظری درباره افتادن هواپیمای جاسوسی پیشرفته آمریكا به دست ایران با انتقاد از نحوه رفتار دولت اوباما با این موضوع گفت كه رییس جمهوری آمریكا باید پس از اطلاع از افتادن این هواپیما به دست ایران سریعا دستور حمله هوایی به ایران برای نابودی این هواپیمای جاسوسی را صادر می كرد.

به گزارش عصر ایران چنی در مصاحبه دوشنبه شب خود با شبكه سی ان ان با انتقاد از عملكرد اوباما در این باره گفت:‌ واكنش درست در قبال این حادثه آن بود كه سریعا پس از اطلاع از محل فرود آن، هواپیماهای جنگنده ما آن محل را بمباران می كردند تا این هواپیما سالم به دست ایران نیفتد، البته به من گفته اند كه مشاوران آقای اوباما سه گزینه مشخص برای نابودی این هواپیمای جاسوسی روی میز او قرار داده اند اما او با هر سه گزینه مخالفت كرده است.

چنی افزود :‌"‌یكی از گزینه ها اعزام افرادی برای بازسازی و به كار انداختن مجدد این هواپیما ، گزینه دیگر فرستادن افرادی برای بازگرداندن و یا نابودی آن در محل و گزینه سوم نیز حمله هوایی برای امحای این هواپیما بوده است كه رییس جمهور اوباما با هر سه این گزینه ها مخالفت می كند و در عوض از ایران درخواست می كند كه این هواپیما را تحویل آمریكا دهد در حالی كه آنها هیچ تمایلی به اجابت این خواسته ندارند.

در واكنش به انتقادات چنی كاخ سفید گفته است كه تصمیم به عدم انجام سه گزینه تصمیمی جمعی بوده كه همه مقامات نظامی و اطلاعاتی و مشاوران با اتفاق آن را اتخاذ كرده اند.

گفتنی است، هفته گذشته یك هواپیمای جاسوسی فوق پیشرفته آمریكا در عمق 250 كیلومتری خاك ایران به دست سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افتاد.

جمهوری اسلامی ایران با اعتراض شدید نسبت به نقض حاكمیت ملی اش از سوی آمریكا اعلام كرده است كه پرونده این نقض آشكار تعهدات بین‌المللی از سوی آمریكا را در مجامع بین المللی مطرح خواهد كرد.نوشته شده در چهارشنبه 14 دی 1390 توسط basijgrash | نظرت شما ()
آخرین مطالب ارسالی
صفحات اضافی
لینك دوستان
آمار و امكانات
آخرین بروزرسانی :
تعداد كل مطالب :
تعداد کل نویسندگان :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازید از وبلاگ :
  


برای نمایش تصاویر گالری كلیك كنید


دریافت كد گالری عكس در وب

طراح قالب