تبلیغات
حامیان فجر و انقلاب،منتظران فرج آفتاب
حامیان فجر و انقلاب،منتظران فرج آفتاب

طبق جدول زمانی از پیش اعلام شده درباره نهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی، روز گذشته شورای نگهبان نتایج بررسی شكایات و صلاحیت كاندیداها را به ستاد انتخابات كشور ارسال كرد.

بدین ترتیب با اتمام بررسی شكایت ها و اعتراضاتی كه از جانب نامزدهای رد صلاحیت شده به شورای نگهبان رسیده بود، پرونده بررسی صلاحیت داوطلبین نهمین دوره مجلس شورای اسلامی بسته شد. نتیجه این بررسی ها و چانه زنی ها را نیز دیروز برخی سایت ها منتشر كردند كه در آن از تایید صلاحیت تعدادی از نمایندگان فعلی مجلس خبر داده اند.

با وجود این تا وقتی كه وزارت كشور اسامی نهایی را به حوزه های انتخابیه اعلام نكند، نمی شود با قاطعیت درباره افراد مجاز برای شركت در انتخابات سخن گفت. سیدصولت مرتضوی، رئیس ستاد انتخابات كشور روز گذشته اعلام كرد: از مجموع ۲۶۱ نماینده فعلی مجلس كه برای انتخابات مجلس نهم نام نویسی كرده اند صلاحیت۳۳ نفر تاكنون احراز نشده است.

براساس جدول زمان بندی انتخابات، وزارت كشور امروز (سه شنبه) نتایج بررسی صلاحیت نامزدها را به مراكز حوزه های انتخابیه ابلاغ می كند و فرمانداری ها نیز فردا، سوم اسفند ماه این نتایج را به آنها ابلاغ می كنند. پس از آن تبلیغات كاندیداها براساس قانون از تاریخ ۴ اسفند آغاز شده و تا پایان روز ۱۰ اسفند ماه ادامه می یابد. به گفته رئیس ستاد انتخابات كشور، از مجموع ۵۳۹۵ نفری كه نام نویسی كرده اند، تاكنون صلاحیت ۳۲۹۹ نفر تایید شده است.

به گزارش واحد مركزی خبر، مرتضوی با اشاره به این كه از مجموع ۲۵ فرآیند انتخابات ۲۴ فرآیند آن در همه حوزه های انتخابیه، به صورت تمام رایانه ای برگزار می شود، افزود: در۱۰درصد حوزه های انتخابیه، تنها فرآیند باقیمانده یعنی اخذ رای نیز رایانه ای خواهد بود.

آخرین توصیه های آیت الله

در همین حال رئیس مجلس خبرگان رهبری با توجه به نزدیك شدن زمان ۱۲ اسفند، آخرین توصیه های انتخاباتی اش را بیان كرد و گفت: اگر می خواهید انقلاب بماند در كنار روحانیت باشید و در مقابل روحانیت حزب درست نكنید.

آیت الله مهدوی كنی در مراسم اولین یادواره شهید محلاتی با اشاره به انتخابات مجلس نهم گفت: مراقب باشید كه ممكن است كسانی در انتخابات بخواهند به نام انتخابات، دیگران را به اسم دین و انقلاب تخریب كنند. وی افزود: این كه برخی برای بزرگ كردن خودشان دیگران را بزنند ولایتمداری نیست. مبادا گاهی انقلابی شویم به این معنا كه از ولایت جلو بیفتیم.

مهدوی كنی با تاكید بر لزوم وحدت جریان های اصولگرا گفت: من فكر می كردم كه دوستان اصولگرا و انقلابی همه دور هم جمع شویم و با هم حول محور ولایت سینه بزنیم و زیر پرچم امامت و ولایت جمع شویم. من نمی گویم كه پست های بالا را به همه كس بدهیم، اما به برادران توصیه می كنم كه باید جوری رفتار كنیم كه مردم را جذب كنیم. وی خاطرنشان كرد: گمان می كنم در این چند روز باقیمانده نیز جا دارد كه مومنین دور علم ولایت جمع شوند.

بازار داغ مناظره ها

از سوی دیگر، هرچه به زمان برگزاری انتخابات نزدیك تر می شویم بازار مناظره های انتخاباتی داغ تر می شود. از جمله مناظره علی مطهری از جبهه صدای ملت و مهرداد بذرپاش از جبهه متحد كه دیروز برپا شد. همچنین احمد توكلی و الیاس نادران در میزگردی، از شورای نگهبان به خاطر آنچه رد صلاحیت دانه درشت ها خواندند، تقدیر كردند. مهرداد بذرپاش نیز در مناظره ای دیگر گفت: جبهه متحد، مطهری را در لیست نگذاشت، برای همین او رفت و جبهه جدیدی گشود. اما در این مناظره مطهری تاكید كرد: «من در جبهه متحد اصولگرایان رای آورده بودم، اما حذفم كردند» محمدرضا باهنر نیز در گفت وگویی در این باره حق را به مطهری داد و گفت: برخی می خواستند بازی را كلا به هم بزنند و نهایتا آنقدر بحث شد كه مطهری از لیست خارج شد تا انسجام كلی در جبهه متحد حفظ شود.

موضوع مطلب : متفرقه,
نوشته شده در سه شنبه 2 اسفند 1390 توسط basijgrash | نظرت شما ()
آخرین مطالب ارسالی
صفحات اضافی
لینك دوستان
آمار و امكانات
آخرین بروزرسانی :
تعداد كل مطالب :
تعداد کل نویسندگان :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازید از وبلاگ :
  


برای نمایش تصاویر گالری كلیك كنید


دریافت كد گالری عكس در وب

طراح قالب