تبلیغات
حامیان فجر و انقلاب،منتظران فرج آفتاب
حامیان فجر و انقلاب،منتظران فرج آفتاب

دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: در پی اعلام خبر قطع صادرات نفت ایران به کشورهای انگلیس و فرانسه، رسانه های منطقه جنوب شرق آسیا به طور گسترده ای این خبر را منعکس کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رسانه های منطقه، قطع صادرات نفت ایران به دو کشور اروپایی پاسخی به تهدیدات کشورهای غربی به عدم خرید نفت از ایران عنوان شده و این اقدام ایران را در آستانه ورود بازرسان انرژی اتمی به این کشور مهم ارزیابی کردند.

خبرگزاری رسمی مالزی (برناما) این اقدام جمهوری اسلامی ایران را پاسخ قاطعی به کشورهای غربی پس از تهدید ایران به قطع واردات نفت از کشورمان توصیف کرده است.

در گزارش این خبرگزاری آمده است: ایران بارها اعلام کرده است که توسعه فعالیت های هسته ای این کشور مقاصد نطامی ندارد اما کشورهای غربی کماکان بر سر توقف غنی سازی اورانیوم که می تواند مصرف غیر نظامی و نظامی داشته باشد این کشور را مورد تهدید قرار می دهند.

خبرگزاری رسمی چین (شینهوا) نیز با انعکاس این خبر، قطع صادرات نفت به دو کشور اروپایی را همزمان با ورود بازرسان آزانس بین المللی انرژی اتمی به ایران بسیار با اهمیت توصیف کرده است.

این خبرگزاری در گزارش خود از قول سخنگوی وزارت نفت ایران آورده است که ایران برای فروش خود مشکلی ندارد و به راحتی مشتریان دیگر را جایگزین مشتریان اروپایی خود خواهد کرد.

پایگاه خبری مالزین اینسایدر نیز خبر قطع صادرات نفت به انگلیس و فرانسه را منعکس کرده و در گزارش خود آورده است که ایران پس از تهدید کشورهای غربی مبنی بر عدم خرید نفت از ایران تصمیم به قطع زودهنگام صادرات نفت به انگلیس و فرانسه گرفته است .

این پایگاه خبری اعلام آمادگی ایران برای از سرگیری مذاکرات هسته ای را نشانه ای از حسن نیت کشورمان عنوان کرده است و گفته است ایران بارها اتهامات کشورهای غربی در خصوص تلاش برای دستیابی به سلاح هسته ای را رد کرده است

موضوع مطلب : متفرقه,
نوشته شده در سه شنبه 2 اسفند 1390 توسط basijgrash | نظرت شما ()
آخرین مطالب ارسالی
صفحات اضافی
لینك دوستان
آمار و امكانات
آخرین بروزرسانی :
تعداد كل مطالب :
تعداد کل نویسندگان :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازید از وبلاگ :
  


برای نمایش تصاویر گالری كلیك كنید


دریافت كد گالری عكس در وب

طراح قالب